1927. aasta detsember

Jaanuar *** Veebruar *** Märts *** Aprill *** Mai *** Juuni *** Juuli *** August *** September *** Oktoober *** November

 

Keilas, 2. detsembril 1927

Täna käisin jällegi Tallinnas ära, kuigi jalad haiged olid. Jalad olid juba paranemas. Kandidaat viis minu hommikul vaksalisse, õhtul sõitsin ühes preili Arro´ga, kes Keilas klaveritunnis käis, koju tagasi. Linna mööda tegin juba pikemad jalutuskäigud.

Keilas, 7. detsembril 1927

Mu jalad on ikka alles haiged. Mind viiakse nüüd hobusega Keila, kui Tallinna sõidan. Tallinnas katsun aegamööda käia, nõnda saan ikka jalgsi läbi.

Keilas, 14. detsembril 1927

Eila hommikul oli korraga sügav lumi maas. Ma lasen nüüd ennast saaniga vaksalisse sõidutada, sest üks jalg ei ole ikka veel paranenud. Täna tuiskas peaaegu päev otsa.

Koolis on juba jõulu meeleolu. Üks ehitud väike jõulukuusk käib ka klassist klassi – tundides õppeabinõuks. See kuusk on juba nädalapäevad koolis. Õppimine siiski läheb edasi. Reedel 16. detsembril tuleb õhtupoolikul pädagoogika nõukogu koosolek, millest tuleb osa võtta; teisipäeva õhtupoolikul tuleb ka vast jõulupuule jääda. Nõnda tuleb enne jõulu veel vast kaks ööd kas linnas või Leibi juures Nõmmel magada. Siis on 2 ½ nädalat vaheaega, mida loodan töödeks ära kasutada, mis seminari jaoks mul veel teha on. Muidugi on pühade ajal ka kogudusetöö iseäranis laialine. Olgugi et vaba aega mul pühade ajal loota ei ole, siiski igatsen pühi: kui muud ei olekski, siis näeks laste rõõmu jõulukingituste pärast.

Keilas, 17. detsembril 1927

Eila andsin koolis 7 tundi ja jäin õhtupoolikul pädagoogika nõukogu koosolekule, kus peaasjalikult õpilaste edasi jõudmist hinnati. Õhtul kella ½ 9 ajaks jõudsin elektrirongiga Hiiule. Leib ise juhtus ka sellesama rongiga koju sõitma ja sattusime ühte. Ma sõin Leib´i juures õhtust, ajasime juttu ja kella 12 paiku läksime magama. Täna hommikul kella 8 ajal läksin jala Hiiult Nõmmele, kust Haapsalu rongiga Keila sõitsin.

Paks lumi on maas ja sajab ühtepuhku veel juure. Näib, nagu tuleks lumeraske talv.

1927. AASTA PÄEVARAAMAT

Jaanuar *** Veebruar *** Märts *** Aprill *** Mai *** Juuni *** Juuli *** August *** September *** Oktoober *** November