Arhitektuurihommik

arhiteLaupäeval, 5. novembril kell 12:00 toimub Harjumaa Muuseumis arhitektuurihommik! Täiskasvanuid ootab ees kuraatorituur näitusel „Keila ehitab“, lapsi aga põnev kopeertehnika õpituba.

Tegu on viimase võimalusega tulla ja tutvuda erinäoliste majaplaanidega 1920-1940ndatest aastatest. Räägime Keila kujunemisest, kanakuutidest, ehitusmeister Arnold Väli loomingust ja Eesti esimeste arhitektide visioonidest. NB! Eriti on oodatud Keila elanikud – saab tutvuda ka nende plaanidega, mis näitusele ei mahtunud.

Samal ajal saavad lapsed Arhitektuurikooli õpetaja ja arhitekt Liina-Liisi juhendamisel joonestada päris oma maja ja kanda see atsetooniprinditehnikas erinevatele materjalidele!arhite1

Kuraatorituuriks on vajalik muuseumipilet, lastele aga meistriklassist osavõtt tasuta! Meistriklassi rahastatakse Keila Linnavalitsuse toetusest.

Tule veeda hommik muuseumis! Palume registreerida osavõtt 2. novembriks aadressil liis.serk@hmk.ee

„Keila ehitab“ on Harjumaa Muuseumi näitus ühe Eestiaegse alevi kujunemisest läbi arhitektuursete majaplaanide. Näitus jääb avatuks 6. novembrini.

Liina-Liis on noor arhitekt ja õpetaja Arhitektuurikoolis. Teda huvitavad tühjad hooned. Mahajäetud majades näeb võimalust põnevaks uuteks funktsioonideks või ehitusmaterjalide taaskasutamiseks. Lisaks inimese loodud ruumile paelub Liina-Liisi ka võimas ja müstiline loodus. Phillip Gaines Womens Jersey