Harjumaa väiketootjad – kaasaja kogumisprojekt 2015-

 

Kestus: 01.09.2015 – 
Läbiviijad: Taavi Koppel (peavarahoidja), German Lebedev (teadur)

„See oli iseenesest väga lihtne. Alguses tegin, maitses endale, siis andsin proovida sõpradele, sõpradele maitses ka, siis sõprade sõbrad arvasid, et nemad tahaks ka proovida no siis tuli rohkem vaja teha, noh siis kõik maitsesid, kõigile maitses. See kasvas ja kasvas kogu aeg ja siis ükskord mõtlesin, et noh, et nüüd peab hakkama vist tootma. Seepärast kõik kohalik kogukond hästi toetas mind selles ja siis nüüd ta toodangi.“ Väiketootja, Kuusalu vald

Üheks Harjumaa Muuseumi eesmärgiks on olnud ajaloolise tööstuspärandi kogumine erinevatelt Harjumaa ettevõtetelt ja tootjatelt. Selle tegevuse eesmärk on muuseumi kollektsiooni rikastamine erinevate esemetega ning ajaloolise informatsiooni säilitamine ja edasiandmine.

Sel aastal uurime ning kaardistame erinevaid Harjumaa väikeettevõtjaid. Väikeettevõtted ja nende alternatiivne toodang muudavad tarbijaharjumusi ning –identiteeti, konkureerivad igapäevaselt endast märksa suuremate suurtootjatega ning on suurepärane näide kohaliku potentsiaali jõudmisest globaalsele turule. Meid huvitavad ennekõike väiketootjate isiklikud lood, organisatsiooni kujunemislugu, loominguline protsess ning loomulikult toodetega seotud eksperimendid, ebaõnnestumised ja õnnestumised.

Välitööde eesmärk on kogude täiendamine esemelise, foto- ja arhiivmaterjalidega ning intervjuude läbiviimine erinevate väiketootjatega, keskendudes tootmisprotsessi, turunduse ja brändiga seotud küsimustele.

Hea väiketootja! Võta meiega ühendust ning talleta end ajalukku!

Kontakt ja lisainfo: german.lebedev@hmk.ee

Külastatud ettevõtted (seisuga 28.06.2017)
1. Aade Lõng OÜ (Raasiku)
2. Raasiku Õlletehas OÜ (Raasiku)
3. nanoPruul OÜ (Tallinn)
4. Õllekunsti OÜ (Tallinn)
5. Wassalemma Pruulikoda (Vasalemma)
6. Veldi ja Tütred OÜ (Kuusalu)
7. Saidafarm OÜ (Nissi)
8. Esko Talu (Saku)
9. Mokapai käsitööjäätis (Raasiku)
10. Kadarbiku Köögivili OÜ (Saue)
11. Tanker (Vaida)
12. Lehe Pruulikoda (Keila)
13. Õllenaut (Saue)
14. Sohvy (Saue)
15. Laastu päikeselektrijaam (Kose)
16. Kikas OÜ (Loo)
17. Nõmmiku Talu Meierei (Laitse)
18. Säsi Pruulikoda OÜ (Kose) John Randle Jersey