Linnalaager

Aastast 2008 korraldab Harjumaa Muuseum igal suvel juunikuus 9-12 aasta vanustele lastele linnalaagrit. Laagripäevad on täidetud väljasõitude, meisterdamistundide ja seiklustega looduses.

SUVESEIKLUS JÕESAAREL 2017
13.- 16. juunil

13. juuni VANA PABERI LOOD
Muuseumisse tulevad külla Konserveerimis- ja digiteerimiskeskus Kanutist paberi konservaatorid Grete Ots ja Tea Šumanov. Saame teada mida põnevat sisaldab paberi konservaatori töö, räägitakse vana aja raamatutest ja köitmisest. Osaleme paberitöötoas, kus valmistame ise marmorpaberit.

14. juuni HIIGELMULL JA VÄIKETALU
Päeva esimesel poolel saavad lapsed õpetuse järgi meisterdada hiigelmulli tegemiseks spetsiaalse atribuutika ja vedeliku. Peale lõunat teeme väikese jalgrattamatka naaberkülla Tuulasse. Endises Tuula mõisas võtavad meid vastu pererahvas Külli ja Tõnu, kes tutvustavad meile oma väiketalupidamist. Lisaks muudele toredatele loomadele tutvume lähemalt hobuste kasvatamisega ning huvilised saavad ka hobustega ratsutada.

15. juuni VÄLJASÕIDUPÄEV
Neljapäeval teeme väljasõidu Padisele. Esmalt külastame Padise kloostrit, kus tutvume kloostri ajalooga läbi seiklusliku mängu. Edasi jalutame külla Kallaste Elamustallu, kus külastame sealset muuseumi ja väikeloomaaeda. Looduskaunil metsarajal mängime disc golfi. Päev lõppeb kell 17.04 Keila kirikuplatsil.

16. juuni TEATRIPÄEV
Näitleja Anne-Mai Tevahi ja näitekirjanik/lavastaja Janno Puusepp tulevad muuseumisse juhendama teatritöötuba. Teatritöötoas „piilume proovisaali“, teeme hääleharjutusi, juhendatud ja suunatud improviseerimist, lavavõitlust, lavakujundust ja palju muud põnevat teatri tööga seonduvat. Laager lõppeb etendusega.

Laagripäev kestab kell 10:00-16:00 (15. juuni 10-17). Igal päeval soe lõunasöök ja oode.
Osalustasu on 55 eurot. Maksmine sularahas Harjumaa Muuseumis või arve alusel.
Laagrisse registreerimine lõppenud.
Lisainfo telefonil 678 2052 või gea.mossin@hmk.ee
 

 

Vaata 2012 aasta linnalaagri fotosid siit
Vaata 2013 aasta linnalaagri fotosid siit
Vaata 2014 aasta linnalaagri fotosid siit
Vaata 2015 aasta linnalaagri fotosid siit
Vaata 2016 aasta linnalaagri fotosid siit
***********************************************