Muinsuskaitsekuu väljasõit Paldiski lahele 9. mail

Muinsuiskaitsekuu raames kutsume huvilisi laupäeval, 9.mail Paldiskisse sadama ajaloo ja veealuse pärandiga tutvuma. Kell 11 saame kokku Paldiski Põhjasadama sissepääsu juures Peetri tn 11. Ajaloolane Aleksandr Pantelejev  jutustab  Paldiski sadama rajamisest ja ehitusloost ning Paldiski Sadamate AS arendusdirektor Tatjana Seledtsova annab ülevaate Põhjasadama tänasest päevast. Seejärel sõidame Päästeameti alusega merele ja uurime merepõhjas lebavat laevavrakki külgvaatega sonari abil. Teine väljasõit merele algab kell 14 ja sellele sadama tutvustamist ei eelne. NB! Kuna merel ollakse kokku ca paar tundi, siis tasub soojalt ja mugavalt riietuda.
Need, kes osalevad väljasõidul kell 14 ja soovivad osa saada ka sadama tutvustamisest kell 11, jõuavad vahepealse ca kahe tunni sees külastada Amandus Adamsoni Ateljeemuuseumi ja keha kinnitada tavernis Peetri Toll.
 
Osalemine on tasuta ja ainult eelregistreerimisega. Registreerida saab kuni 8.maini kella 9.00-ni: maili.roio@muinas.ee . Osalejate arv on piiratud.
Laevavrakiga tutvumine  toimub ainult sobivate ilmastikutingimuste korral. Ürituse toimumisest või ärajäämisest ning kella 14-se väljasõidu kohast teavitatakse registreerinuid 8. mail.

Pärandipäev toimub Muinsuskaitseameti, Harjumaa Muuseumi, Paldiski Sadamate AS- i  ja Päästeameti koostöös. Samaje Perine Womens Jersey