“Taluperenaine” ja “Maret” juhistega jõulupühadeks


Näitus tuletab meelde, missuguseid nõuandeid anti jõuludeks valmistumiseks ja kodu kaunistamiseks 20. sajandi esimesel poolel tolleaegsetes kodukultuuri ajakirjades. Vaatame soovitusi ajakirjadest “Maret”, “Taluperenaine” ja “Kõigile”. Loodame selle ülevaatega pakkuda nii avastamis- kui äratundmisrõõmu ka praegusele perenaisele.

“Taluperenaine” ilmus aastatel 1927-1940 ja tegemist oli kodumajanduse ja -kultuuri ajakirjaga, milles anti nõuandeid põllumajanduse, aianduse, tervishoiu, käsitöö, kokanduse ja moe alal.

1935.-1940. aastani ilmus moe, romaani, filmi, spordi, majapidamise ja käsitöö ajakiri “Maret”. Sealsete piltide, õpetuste ja lõikelehtede järgi said perenaised oma kodu kujundada. “Maretis” oli ka palju moodsaid romaane, filminäitlejate pilte ja moekülgi. Tänapäevaste arusaamade järgi võib “Maretit” nimetada ka seltskonnaajakirjaks.

Ajakirja “Kõigile” anti välja aastatel 1936-1940. See perekonna ja kodude kuukiri käsitles oma veergudel kodusisustust, moeelu, käsitööd, köögindust, isiku- ja iluravi, naise tööd ja tegevust, lastekasvatust, tervishoidu, sporti ja teisi eluvaldkondi. Lisaks praktilistele nõuannetele ilmusid ka teaduslikud artiklid.

Koostajad: Liisa Põld ja Jaanika Jaanits
Kujundaja: Kätlin Janson Braden Holtby Womens Jersey

Kommenteerimine on suletud.