Käsitöö mentorkoolitusEesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu käsitöö mentorprogrammi koolitus toimub laupäeval, 10. detsembri kell 11-15:30 ja teemaks on eesti koekirjalised sõrmkindad.

Tegemist on lisakoolituse korraldamise võimalusega aasta lõpus ning sellest ka teemavalik, sest varasem kogemus on näidanud, et villa- ja lõngatöödele jätkub huvilisi alati. Juhendajaks on suurepärane praktik ja õpetaja ning mitmete käsitööraamatute autor Anu Pink.

Osalemiseks on vajalik eelregistreerimine tel 678 1668 või muuseum@hmk.ee hiljemalt 6. detsembril. Koolitus on tasuta, kuid osalemine on muuseumi piletiga (2 eurot) ja see sisaldab kohvipausi kulusid.

Osaleja peab ise kaasa võtma 5 metallist varrast nr 1,5 või 1,75, kerakese valget maavillast lõnga 8/2 või 10/2 (siis võivad vardad olla ka 1,25) ning natuke mõnd värvilist villast lõnga lisaks.

Koolitaja Anu Pink on Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia pärandtehnoloogia magister ning tema lõputöö oli silmuskoeliste sukkade ja sokkide tehnoloogilistest võtetest ja nende paikkondlikest erinevustest Eestis. Üle kümne aasta on Anu koostanud Saara kirjastuse käsitööraamatuid. Dave Taylor Authentic Jersey

Kommenteerimine on suletud.