Käsitöö mentorkoolitus. Rannarootslaste etnograafilised kasukad.


Sügisel pakub muuseum taas koostöös Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liiduga käsitöö mentorprogrammi koolitusi. Jätkuvalt on eesmärgiks traditsiooniliste materjalide ja töövõtete tutvustamine ning uue loomisel nende kasutamine. Tänavuse esimese koolituse teemavalikut inspireeris muuseumi koostatud näitus Pakrilaste kallisvara ja rõhk on seega rannarootslaste pärandil.
Koolitusel osalemiseks on vajalik eelregistreerimine telefonil 678 1668 või muuseum@hmk,ee . Koolitus on tasuta, kuid osalemine on muuseumi piletiga (2 eurot) ning see sisaldab kohvipausi kulusid.

Laupäeval, 24. oktoobril kell 12-16.15 räägib käsitööline ja Kihnu maalammaste pidaja Made Uus rannarootslaste etnograafilistest kasukatest.
Ajakava:
12.00-13.30 Kasukate tegumoed ja kaunistused – Pakri, Vormsi ja Ruhnu lambanahksed kasukad.
13.30.-14.00 Kohvipaus
14.00-16.15 Praktilised nõuanded. Kasukalõigete, nahakasutuse ja kaunistusmaterjalide tutvustamine. Kasuka valmistamiseks sobivad nahad, õmblusvahendid ja kaunistused.

Kohapeal kasukaõmblemiseks ei lähe, see on juba eraldi kursus. Küll saab aga tööks, materjali valikuks ja kasutamiseks ning eseme rannarootsi nägu kujundamiseks eelteadmisi, olgu siis kavas kasukas või vest.

Koolitaja Made Uus on 2010. aastal kaitsnud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia juures diplomitöö „Traditsiooniliste võtetega valmistatud lambanahkne kasukas“. Alates 2010. aastast juhendab ta Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolis traditsioonilise nahatöötlemise ja –õmblemise kursust ning on alates 2011. aastast Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakademia traditsioonilise nahatöötlemise erialamooduli lektor. Trenton Cannon Authentic Jersey

Kommenteerimine on suletud.