Käsitöö mentorkoolitus. Rannarootslaste kudumid


Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu käsitöö mentorprogrammi teine koolitus toimub laupäeval, 21. novembril kell 11-15.30.
Seegi koolituspäev on seotud näitusega Pakrilaste kallisvara ja keskmes on rannarootslaste käsitöötraditsioonide tutvustamine. Seekord on teemaks rannarootslaste kudumid ja õpetajaks mitmete käsitööraamatute autor Anu Pink.

Päev algab sissejuhatava loenguga ja jätkub pärast kohvipausi praktilise tööga, mille käigus õpitakse Ruhnu saarelt pärit kudumisnippe. Kaasa on vaja võtta viis sukavarrast, soovitavalt metallist ja läbimõõduga 1,5. Lisaks valget ja natuke musta või tumesinist villast lõnga.

Koolitusel osalemiseks on vajalik eelregistreerimine telefonil 678 1668 või muuseum@hmk.ee. Koolitus on tasuta, kuid osalemine on muuseumi piletiga (2 eurot) ning see sisaldab kohvipausi kulusid.

Koolitaja Anu Pink on Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia pärandtehnoloogia magister ning tema lõputöö oli silmuskoeliste sukkade ja sokkide tehnoloogilistest võtetest ja nende paikkondlikest erinevustest Eestis. Üle kümne aasta on ta koostanud Saara kirjastuse käsitööraamatuid. Cody Whitehair Jersey

Kommenteerimine on suletud.