Käsitöö mentorkoolitused


Sügisel toimuvad Harjumaa Muuseumis taas Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu mentorprogrammi koolitused. Osalema on oodatud eelkõige käsitööõpetajad ja käsitööringide juhendajad, kes omandatud töövõtteid edasi õpetavad ja teadmisi edasi annavad.

Koolitustel osalemiseks on vajalik eelregistreerimine telefonil 678 1668 või muuseum@hmk.ee.

Laupäeval, 18. oktoobril, kell 11-15 viib tekstiilikunstnik Kadi Pajupuu läbi koolituse „Näituste, meistrikodade ja käsitööväljapanekute kujundamine“. Kaasa on vaja võtta niit ja nõel ning esemeid, mille eksponeerimiseks nõuandeid vajatakse. Osalejate arv piiratud ei ole, kuid osalemiseks palume registreerida hiljemalt 15. oktoobril.

Laupäev, 1. november, on kell 11-16 luutöö päralt. Juhendab Monika Hint ja tegemisele tulevad kaks eset: nõeltehnika nõel või juuksenõel ning ripats. Praktilisele tööle eelneb väike loeng. Töövahendid ja materjalid on kohapeal olemas.
Luu töötlemise ja kasutamise kohta saab hulgaliselt inspiratsiooni Monika Hindi Koordikambrist. ERKL-i järgmine teema-aasta kannab nime „Loomast loodud“ ja päev on põgusaks sissejuhatuseks uude käsitööaastasse. Osaleda saab kuni 10 inimest ning registreerida palume hiljemalt 29. oktoobril.

Koolitustel osalemine on tasuta.

Kommenteerimine on suletud.