Merekultuuriaasta rannaretk. Rannamõisa, Suurupi ja NaageLaupäeval, 18. juunil toimuva rannaretke sihtkohtadeks on looduskaunid Rannamõisa, Suurupi ja Naage Harjumaal. Retk viib rannakülade ja merendusajaloo kõrval ka sõjaajaloo radadele – kunagise Peeter Suure merekindluse kaitserajatiste ja nõukogude sõjaväerajatiste põnevate objektide juurde.

Bussiretk algab kell 10 Keila kiriku ees parklas ja lõpeb sealsamas orienteeruvalt kell 17.
Teekonnal külastame kaitserajatisi Vääna-Postil, Suurupis, Naagel ja Humalas. Sõidame Rannamõisa panga all ja käime Tilgu sadamas, Suurupi alumise ja ülemise tuletorni juures, Naage allikal ja Naage koobaste juures. Lõunasöök on Tooma Talumuuseumis Naagel.
Retkel on giidideks Leho Lõhmus Eesti Sõjamuuseumist ning kohalikud elanikud Toomas Välja, Heikki Sibul ja Suurupi Seltsi liikmed.

NB! Rannaretkel osalemine ja lõunasöök on tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine telefonil 678 1668 või muuseum@hmk.ee .

Rannamõisa, Suurupi ja Naage rannaretke koordineerib Harjumaa Muuseum.

Merekultuuriaasta Rannaretk on kogu Eesti rannikut ning saari hõlmav programm, mis jõuab igasse rannaalaga maakonda ning suurematele ja valikuliselt ka väiksematele saartele. Rannaretkel osalemine on võimalus kohtuda kohalike inimeste ning nende jaoks oluliste tegevustega. Saada vahetut kontakti elava merekultuuri pärandiga ning tõsta fookusesse nende rolli ja tähtsuse meie kultuuriloos. Igal külal ja piirkonnal on oma rikkalik traditsioon, oskused ja merega seotud eluviis, mille tähtsustamine on merekultuuriaasta üheks eesmärgiks. Programm valmib ja viiakse läbi koostöös kohaliku kodanikualgatusliku seltsi, kohaliku muuseumi vm partneri kaudu.
Täiendav info merekultuuriaasta rannaretkede kohta: www.merekultuur.ee/rannaretk David Njoku Jersey

Kommenteerimine on suletud.