Merekultuuriaasta rannaretk. Paldiski ja Pakri poolsaarLaupäeval, 21. mail toimuva rannaretke sihtkohaks on sadamalinn Paldiski ja Pakri poolsaar oma mitmekülgse merendus-, tööstus-, militaar- ja kunstiajalooga ning loodusega.

Bussisõit algab kell 10 Keila kiriku ees parklas ja lõpeb sealsamas orienteeruvalt kell 17.
NB! Rannaretkel osalemine ja lõunasöök on tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine telefonil 678 1668 või muuseum@hmk.ee .

Rannaretkel teeme kõigepealt tutvust kahe sadamaga: AS-le Tallinna Sadam kuuluva Paldiski Lõunasadamaga ja Paldiski Sadamate AS-le kuuluva Paldiski Põhjasadamaga. Seejärel on aeg kunsti nautida ning suundume skulptor Amandus Adamsoni Ateljeemuuseumisse. Vahepeal on supilõuna, mille järel algab Paldiski linnaekskursioon. Päeva lõpetame sõiduga Pakri pankrannikule ja poolsaare tippu. Vahepeatuse virgutusvõimlemiseks ja looduse ilu imetlemiseks teeme pangalt alla mere äärde viiva trepi juures.

Keilast kaugemalt tulijatele infoks, et elektrirongide sõiduplaani Keilasse ja tagasi leiab www.elron.ee. Jalutuskäik raudteejaamast kiriku juurde kestab ca 15‑20 minutit. Auto saab tasuta parkida kiriku esisele platsile.

Lisainfo: tel 678 2049, muuseum@hmk.ee
Paldiski ja Pakri poolsaare rannaretke koordineerib Harjumaa Muuseum.

Merekultuuriaasta Rannaretk on kogu Eesti rannikut ning saari hõlmav programm, mis jõuab igasse rannaalaga maakonda ning suurematele ja valikuliselt ka väiksematele saartele. Rannaretkel osalemine on võimalus kohtuda kohalike inimeste ning nende jaoks oluliste tegevustega. Saada vahetut kontakti elava merekultuuri pärandiga ning tõsta fookusesse nende rolli ja tähtsuse meie kultuuriloos. Igal külal ja piirkonnal on oma rikkalik traditsioon, oskused ja merega seotud eluviis, mille tähtsustamine on merekultuuriaasta üheks eesmärgiks. Programm valmib ja viiakse läbi koostöös kohaliku kodanikualgatusliku seltsi, kohaliku muuseumi vm partneri kaudu. Täiendav info merekultuuriaasta rannaretkede kohta: www.merekultuur.ee/rannaretk James Develin Authentic Jersey

Kommenteerimine on suletud.