Muuseumiöö “Öös on mänge”Üle-eestiline muuseumiöö kannab laste ja noorte kultuuriaastal nimetust „Öös on mänge“ ja toimub laupäeval, 20. mail. Traditsiooniliselt on osalevad muuseumid sel õhtul 18-23 avatud tasuta.

Ka tänavu on Muuseumiööl käigus bussireis! Teekond ja informatsioon on kirjas allpool.

Harjumaa Muuseumi kava

Lisaks püsinäitusele „Harju elu“ saab Muuseumiööl uudistada samal päeval avatud näitust „Kirik keset küla“. Näitus on pühendatud reformatsiooni 500. aastapäevale ja toob luteri kiriku ajaloo kõrval välja kiriku rolli inimese igapäevaelus sünnist surmani.

18:00 näituse eestvedaja ja eesti kirikuloolase Priit Rohtmetsa kuraatorituur
21:00 õhtune ekskursioon muuseumi teaduri Liis Sergi juhtimisel

Kogu õhtu jooksul on nii suurtel kui väikestel huvilistel võimalik mängida retrohõngulisi lauamänge. Lastele avatud mängutuba ja osa saab võtta seiklusmängust.

Amandus Adamsoni Ateljeemuuseumi kava Paldiskis

19:00 esinevad Paldiski Muusikakooli õpilased
Ateljeemuuseumi aeda on Muuseumiööks spetsiaalselt paigaldatud installatsioon “Labürint”, mida külastajad saavad ise kujundada ja loovalt täiendada.

Bussiekskursioon

Tänavusel Harjumaa bussireisil näeb lühikesel marsruudil Eesti jaoks tähtsate ja maailma mastaabis tuntud loomeinimestega seotud kohti.

Bussiekskursiooni teekond on järgnev: 18.00 väljumine Balti jaamast – Keila-Joa lossi muuseum – Arvo Pärdi keskus – Amandus Adamsoni Ateljeemuuseum – Harjumaa Muuseum. Buss jõuab tagasi Tallinnasse orienteeruvalt südaööl.

Tähelepanu! Vajalik eelregistreerimine hiljemalt 14. maiks telefonil 678 1668 või muuseum@hmk.ee. Kulude katmiseks on sel aastal bussireisist osavõtutasu 2 eurot. Tasumine bussis sularahas.

NB! Bussiekskursioonile registreerimine on lõppenud, kohad on täis!

Kohtumiseni Muuseumiööl! Jordan Zimmermann Jersey

Kommenteerimine on suletud.