Muuseumiöö “Öös on laineid”


 

Üle-eestiline muuseumiöö kannab merekultuuri aastale kohaselt nime ”Öös on laineid” ja toimub laupäeval, 14. mail. Traditsiooniliselt on osalevad muuseumid sel õhtul kell 18-23 avatud tasuta.

Muuseumiööl on tänavu taas käigus bussireis, mille teekond on kirjas allpool. Sõit on tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine.
Koostöös Suurupi Seltsi, MTÜ-ga Paldiski 360° ja EELK Harju-Madise kogudusega pääseb merekultuuriaasta muuseumiööl kell 18-23 tasuta kahte Harjumaa rannikul asuvasse tuletorni. Kohale pääseb oma transpordiga.

Enne muuseumiööd, kell 12-15, on Harjumaa Muuseumi õuel koostöös Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liiduga rahvarõivaste tuulutamise päev.

Harjumaa Muuseumi kava

18:00 äraarvamismäng „Mõista-mõista, mis see on“ – mõistatuslikke esemeid muuseumi kogust
19:00 ringkäik Harjumaa Muuseumi hoidlas
21:00 ja 22:30 ekskursioonid näitusel „Pakrilaste kallisvara“
Avatud on rõdukohvik ja uus laste mängutuba.

Amandus Adamsoni Ateljeemuuseumi kava

11.00-23.00 Villem Jahu isiknäitus
18.30 Paldiski Põhikooli ja Paldiski Ühisgümnaasiumi õpilaste kontsert

Bussiekskursioon

NB! Registreerimine bussireisile on lõppenud. Kõik kohad on täis.
Muuseumiöö tasuta bussiring marsruudil: Tallinn – Pakri tuletorn/Amandus Adamsoni Ateljeemuuseum – Harju-Madise kirik-tuletorn – Risti kirik – Padise klooster – Harjumaa Muuseum – Tallinn. Buss väljub kell 18 Nunne tänava ja Toompuiestee nurgal asuvast parklast Balti jaama vastas ja saabub tagasi Tallinnasse orienteeruvalt kell 24. Sõit on tasuta.

Avatud tuletornid

Merekultuuri aasta muuseumiööl on Harjumaa rannikul kell 18-23 tasuta avatud kaks tuletorni: Pakri tuletorn ja Harju-Madise kirik-tuletorn.
NB! Harju-Madise kiriku torni pääseb kell 19, 20, 21 ja 22. Pakri tuletorni ja Suurupi alumise tuletorni  hoonetekompleksi saab külastada kogu muuseumiöö jooksul. Kohale pääseb oma transpordiga.

Kasutage võimalust ning imetlege merd ja maad mitmekümne meetri kõrguselt!

Harju-Madise kirik on Eestis ainus, mille tornis põleb majakatuli. Suurupi alumise tuletorni näol on tegemist Läänemere ümbruse vanima puidust tuletorniga, mis ehitati aastal 1859. Pakri poolsaare tippu aastatel 1887-1889 ehitatud tuletorn on Eesti kõrgeim majakas. Kõik kolm on ehitismälestided.

Pakri tuletorni hoiab avatud MTÜ Paldiski 360°. Suurupi alumine tuletorn asub eravalduses ja sealsete avalike üritustega hoiab kursis Suurupi selts. EELK Harju-Madise kirikus tegutseb Harju‑Madise kogudusMatt Irwin Jersey

Kommenteerimine on suletud.