Parginädal


Parginädal toimub 25.-28. augustil ja on mõeldud parkide omanikele, spetsialistidele ning kõigile huvilistele. Seminaril ja ringsõidul tutvustatakse parkide rekonstrueerimis- ja kujunduspõhimõtteid ning praktilisi töid. Neljapäeva õhtu teemaks on nahkhiired ja nädala lõpetab pargikontsert.

Pargiseminar teisipäeval, 25.08.

Kell 11-16
Harjumaa Muuseumis

10.30-11.00 Saabumine, registreerimine/kohv
11.00-11.20 Seminari avamine
Keila linnapea Enno Fels, Harjumaa Muuseumi direktor Riine Kallas ja Muinsuskaitseameti Harjumaa vaneminspektor Ly Renter.
11.20-12.00 Pargiarheoloogiast ja selle väljavaadetest Keila jõesaarel. Ragnar Nurk, Agu EMS OÜ,Tallinna Linnamuuseum.
12.00-12.20 Keila mõisapargi viimaste aastate taastamistöödest. Soovid ja tegelikkus. Inge Angerjas, Keila Linnavalitsus; Kristjan Kasemaa, Ambriesto OÜ.
12.20-13.05 Mineviku taimede uurimisvõimalustest. Ülle Sillasoo, arheobotaanik.
13.05-13.45 Lõunasöök
13.45-14.30 Georadariga töötamise põhimõtted ja võimalused. Kaarel Orviku ja Hannes Tõnisson, Tallinna Ülikooli Ökoloogia Instituut.
14.30-16.00 Praktiline töö georadariga. Kaarel Orviku ja Hannes Tõnisson.

Seminaril osalemiseks on vajalik eelregistreerimine. Seminari osalustasu on 5 eurot, mis sisaldab toitlustamiskulusid. Maksta saab arve alusel või sularahas kohapeal.
Registreerida saab kuni 19. augustini telefonil 678 1668 või e-post: muuseum@hmk.ee

Pargiringsõit kolmapäeval, 26.08.

Kell 11-17
marsruudil Harjumaa Muuseum – Keila-Joa – Ravila – Anija – Harjumaa Muuseum.
Ringsõidul tutvustab mõisaparkide rekonstrueerimislahendusi ja teostatud töid maastikuarhitekt Heiki Kalberg Artes Terrae OÜ-st. Pikem peatus on Ravila mõisas, kus Heiki Kalberg peab ettekande pargi väikevormidest ja süüakse lõunat.
Ringsõit algab ja lõpeb Harjumaa Muuseumi juures Keilas, Linnuse tn 9. Sõit toimub bussiga, autod saab jätta muuseumi parklasse.

Ringsõidul osalemiseks on vajalik eelregistreerimine. Ringsõidu osalustasu on 6 eurot, mis sisaldab toitlustuskulusid. Maksta saab arve alusel või sularahas kohapeal.
Registreerida saab kuni 19. augustini telefonil 678 1668 või e-post: muuseum@hmk.ee

Pargiseminari ja ringsõidu läbiviimist toetavad Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapital ja Muinsuskaitseamet.

Nahkhiirteõhtu neljapäeval, 27.08.

Nahkhiirte uurija Triinu Tõrv räägib nahkhiirtest ja Keila jõepargis elavatest liikidest. Sissejuhatavale ettekandele järgneb vaatlusretk. Lastega meisterdatakse nahkhiirekujulisi prosse.
Kell 19 Meisterdamine.
Kell 21 Loeng ja sellele järgnev retk Keila jõepargis.

Pargikontsert reedel, 28.08.

Kell 19.00-20.15
Laulja Jana Abzalon ja kitarrist Merje Kägu annavad kontserdi Harjumaa Muuseumi õuel.
On muusikat, mis sünnib hetkes ja õhustikus, juhuslikus kokkupuutes, ning sellist, mille taustaks on muusikute pikaajaline koosloomine, ühine tunnetus ja sõprus. Lauljatar Jana Abzaloni ja kitarrist Merje Kägu looming kuulub viimatinimetatute hulka.

Pargikontserdi toimumist toetavad: Keila linn, Meritus Infra OÜ, Keila Puidupood, AS Harju Elekter, Alpimer Ehitus OÜ, RVP OÜ, Eesti Vabaharidusliit, AS Vensen, hoone24.ee, Tupsi Konsultatsioonid UÜ, Õmbluskoda OÜ, Ilusalong Belle, Arhitektibüroo Avo Seppel, Swedox OÜ. Täname! Shane Doan Womens Jersey

Kommenteerimine on suletud.