Parginädal



Parginädal toimub 23.-26. augustil ja osa võtma on oodatud looduse- ja pargisõbrad, parkide omanikud ja hooldajad ning kõik huvilised.
Parginädala korraldamine sai kahe aasta eest alguse tänu Keila ajaloolises mõisapargis viimastel aastatel läbi viidud süsteemsetele ja professionaalsetele korrastustöödele, mis on pargi väärtust aasta-aastalt suurendanud. Parginädala seminarid ongi kujunenud kogemuste vahetamise ja heade praktikate tutvustamise ürituseks, millel on osalejaid üle Eesti. Lisaks teadmistele põnevast pargiarheoloogiast ja selle uurimismeetoditest, on erialaspetsialistid jaganud nõuandeid ajalooliste parkide hoidmiseks ja taastamiseks, et sadu aastaid vana pärandit säilitada. Tänavuse seminar-ringsõidu keskmes on ajalooliste parkide ökoloogiline restaureerimine.
Pargi kaunis keskkond ja loodusrikkus pakuvad aga erinevaid võimalusi ning nii kuuluvad parginädala kavasse ka kontserdiõhtu ja pilguheit nahkhiirte ellu.

Pargiseminar ja -ringsõit teisipäeval, 23.08.

Kell 11-18.30
Päeva viivad läbi maastikuarhitektid Ülle Grišakov ja Triin Järve OÜ-st Kivisilla. Teemaks on ajalooliste parkide ökoloogiline restaureerimine ja külastatakse kolme mõisaparki. Päev algab sissejuhatava ettekandega Harjumaa Muuseumis, kus see ka õhtul kokkuvõtte tegemisega lõpeb. Vahepeal tutvutakse tehtud töödega Kõltsu mõisa, Keila-Joa mõisa ja Keila mõisa parkides.
Osalemine on eelregistreerimisega ja registreerida saab hiljemalt 21. augustil muuseum@hmk.ee või telefonil 678 1668. Osalustasu on 7 eurot ja see katab päeva toitlustamiskulud. Maksta saab arve alusel või sularahas kohapeal. Ringsõit toimub bussiga ja autod saab jätta muuseumi parklasse.
Kell 17 saab liituda muuseumi eest algaval seminaripäeva ringkäigul Keila mõisa pargis.

Ringkäik Keila mõisa pargis kolmapäeval, 24.08.

Kell 18
Ringkäik Keila mõisa pargis algab muuseumi eest.

Pargikontsert neljapäeval, 25.08.

Kell 19-20.30
Tänavusel kontserdil astub lauljana üles rohkem koorijuhina tuntud Veronika Portsmuth koos jazzansambliga, kuhu kuuluvad Joel Rasmus Remmel (klahvpillid), Ahto Abner (löökpillid), Peedu Kass (bass) ja Paul Daniel (kitarr). Esitamisele tuleb helilooja Lembit Veevo koorimuusika, mille on soololauludeks seadnud Kristo Matson.
Veronika Portsmuth ütleb lugude kohta: “Minu jaoks on selles muusikas hästi palju vabadust ja samas ka rõõmu. Kristo Matsoni seaded on teinud need teosed veel omakorda omanäoliseks. Üks suur kooride hitt Veevo „Kadakad“, mida väga paljud koorid on esitanud, on selles projektis väga omanäolise kuju ja vormi saanud. Selle helikeel on väga põnev: põhjamaist loodust kujutav ja improvisatsiooniline.
Intervjuu Veronika Portsmuthiga Keila Lehe 12.08. numbri artiklis Pargikontsert Jõesaarel.
Kontserdi pilet maksab 10 eurot ja pileteid saab osta alates 13. augustist kohvikus Kirsipesa (Uus tn 2) ja Harjumaa Muuseumis ning enne kontserdi algust kohapeal.
Kontserditelgi juures on tund enne algust kohal kohvik Kirsipesa Keilast ja Neeme Sahver Jõelähtmelt.
Kontserdi läbiviimist toetavad: Keila linn, Realty Group OÜ, Meritus OÜ, Alpimer Ehitus OÜ, Õmbluskoda OÜ, Eesti Vabaharidusliit, Stratum OÜ.

Nahkhiirteõhtu reedel, 26.08.

Kell 19-22.30
Reedel saab osa nahkhiirte salapärasest maailmast koos nende uurija Triinu Tõrvaga. Õhtu algab meisterdamise töötoaga ja joonistamisega. Jätkub Soomes ja Eestis elutsevatest nahkhiirtest jutustava soome- ja ingliskeelse filmiga „Benjamin ja lepakonetsijät“ (Mandart Production, 2006) ning lõpeb ülevaatega nahkhiirte elupaikadest Keilas ja hilisõhtuse vaatlusretkega jõepargis. Osalemine on tasuta.

Kell 19 Meisterdamine ja joonistamine.
Kell 20 Filmitund.
Kell 21-22.30 Nahkhiirte elupaigad Keilas ja sellele järgnev vaatlusretk jõepargis.

 

Parginädala toimumist toetavad Eesti Kultuurkapital ja Keila linn. Kontserdi läbiviimist toetavad Keila linn, Realty Group OÜ, Meritus OÜ, Alpimer Ehitus OÜ, Õmbluskoda OÜ, Eesti Vabaharidusliit, Stratum OÜ. Gabriel Gagne Authentic Jersey

Kommenteerimine on suletud.