Keila kihelkonna rahvamuusikapidu


Laupäeval, 13. juunil, kell 13-17 peetakse Harjumaa Muuseumi õuel Keila kihelkonna rahvamuusikapidu. Kontsertidega astuvad üles Harju KEKi rahvapilliorkester, Lahepere Kultuuriseltsi rahvamuusikaansambel „Möllav meri“, Saue kapell, Kultuuriseltsi Läte kandleansambel „Lätte Veetallajad“, Keila Muusikakooli kandleansambel „Peenid sõrmed“ ja külalisena Kadrina kapell. Kaasa löövad Reet Leemetsa Keila ja Laulasmaa tantsijad.
Esitamisele tulevad nii autentsemad laulu- ja pillilood kui ka tänapäeva autorite looming ning publik saab osa mitmekesisest rahvamuusikast.

Päeva sisse mahuvad veel pisipillide tegemise, tohutööde ja paelapunumise töötoad. Pisipillide meisterdamist juhendab Tarmo Kivisilla Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsist ning valminud pillidega antakse improviseeritud kontsert. Tohutööd tuleb õpetama Valgamaa meister Ülo Haljasorg Palupera Käsitöökojast. Usinamad jõuavad ette võtta noatupe ja kõristi tegemise, millest viimane on küll üks esivanemate mänguasi, kuid annab peol pisipilli mõõdu välja. Paelte punumist viib läbi Tiina Sillar tekstiilistuudiost Kiriline. Vajalikud materjalid ja töövahendid on kohapeal olemas ning osalemine on tasuta.

Rahvamuusikapeo lõpetab kõigi esinejate ühisorkester, mille seab kokku Harju KEKi rahvapilliorkestri juht Pille Karras.

Peole sissepääs on tasuta. Kellel soovi on, võib kaasa võtta oma piknikuteki ja –korvi. Kergemat kehakinnitust ja Premia jäätist saab osta ka kohapeal.

Keila kihelkonna rahvapillipeo läbiviimist toetavad Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital ja Harjumaa ekspertgrupp ning Keila Linnavalitsus.

Lae alla ürituse flaier ja plakatVita Vea Womens Jersey

Kommenteerimine on suletud.