Rahvarõivaste tuulutamineLaupäeval, 14. mail kutsume kell 12-15 Harjumaa Muuseumi õuele rahvarõivaid tuulutama. Parim viis on need selga panna ning värvirõõmu ja meisterlikku käsitööd teistega jagama tulla.

Kohal on oma ala asjatundjad Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidust ning MTÜ-st Rahvarõivas. Soovitusi ja nõuandeid saab rahvarõivakomplekti valmistamiseks ja rõivaesemete hooldamiseks. Niplamise keerulist kunsti näitab ette Priit Halberg ja muuseum toob oma hoidlast välja tuulduma pottmütsi‑iludusi. Samal ajal on muuseumisse sissepääs tasuta ning näitusel „Pakrilaste kallisvara“ saab imetleda Pakri rootslaste rahvariideid ja niplispitse.

Kell 13 esineb Tallinna Ülikooli rahvatantsurühm Soveldaja ning kell 14 annavad kontserdi Harju KEK-i rahvapilliorkester ja Reet Leemetsa tantsijad. Vahepeale mahub kell 13.30 ekskursioon näitusel.

Üritusega tähistame Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu rahvarõiva teema-aastat ja ootame huvilisi kaasa lööma. Kerget kehakinnitust ja keelekastet pakub muuseumi välipuhvet. Vihmasaju korral toimuvad tegevused muuseumi siseruumides ja rõdul. Michael Raffl Jersey

Kommenteerimine on suletud.