Vabaõhuseminar “Tagasi Paldiskis!?” ateljeemuuseumis


Sarnaselt eelmise suvega korraldame ka tänavu skulptor Amandus Adamsonist inspireeritud vabaõhuseminari. Seminar toimub Amandus Adamsoni Ateljeemuuseumis Paldiskis reedel, 29. juulil algusega kell 11 ja keskendub kohaspetsiifikale vanameistri ja tänaste noorte kunstnike loomingus.

Seminari fookuses on Amandus Adamsoni side Paldiskiga ja piirkonna lähiümbrusega, sajandivahetusel Eestis veedetud suved ning 1918. aastal jäädavalt Peterburist sünnilinna Paldiskisse kolimine. Kunstiajaloo kontekstis lubab teemapüstitus vaadata nö kohaspetsiifilist mõju kunstniku loomingule ning küsida, kas ja mil moel saab mõjutustest rääkida kunstniku puhul, kes oli kunstnikuks kujunenud väga kindlate akadeemilise kunsti reeglite raamistikus. Teine huvitav aspekt, mida teema raames saab välja tuua, on küsimus, millises suunas liikusid samal ajal Adamsoni eakaaslased ja nooremad eesti kunstnikud ning kuidas Adamsoni looming selle üldpildiga haakub.

Kunstiteadlastest esinevad seminaril Mai Levin, Reet Varblane ja Merle Tank. Lisaks saavad sõna noored kunstnikud Kristin Reiman, Kirke Kangro ja Rait Rosin, kes räägivad kohaspetsiifilistest mõjudest oma loomingu näitel. Keskne märksõna on materjal – materjali poolt pakutavad võimalused ning meie ootused materjali suhtes. Materjali uurimise teistsugust lähenemist esindab Muinsuskaitseameti läbi viidud Russalka monumendi uuring, millest tuleb rääkima Muinsuskaitseameti kunstimälestiste peainspektor Linda Lainvoo.

Seminar toimub ateljeemuuseumi õuel ning kõik huvilised on oodatud kuulama ja kaasa mõtlema! Osalemine on tasuta, kuid soovitav on eelregistreerimine merle.tank@hmk.ee

Seminari toimumist toetavad Eesti Kultuurkapital ja Paldiski Linnavalitsus. Trent Brown Authentic Jersey

Kommenteerimine on suletud.