Vanade oskuste päevad 2014


Niidupäev

Reedel, 11. juulil kell 11-16
Keila linna lääneosa puisniidul

Vanade oskuste esimese päeva veedame puisniidul käsitsi heina tehes ning maastiku ilu, mitmekesisust ja ajalugu tundma õppides. Vikatiga niitmist ja selle juurde käivaid oskusi õpetab Viljandimaal sündinud ja kasvanud, tänaseks pikaajaline Keila elanik Viktor Treimuth. Pärast heinategu on ühine lõunasöök ja seejärel pärandmaastikuretk koos Vello Kepparti ja Inge Angerjasega.

Keila puisniidu kohta saab põhjalikumalt lugeda Vello Kepparti uurimusest „Keila linna roheala loodusväärtustest“.

Päeva kava:
11-13    vanad töövõtted ja heinategu;
13-14    lõunasöök;
14-16    pärandmaastikuretk.

Päev toimub koostöös MTÜ-ga Keskkonnaühing Kivirik ja läbiviimist toetab osaliselt Keskkonnainvesteeringute Keskus. Tammiku tee ja Haapsalu maantee nurgalt (samas on ka Keila paemurru viit), pärast Rõõmu kaubamaja ringi ja ehitusmaterjalide poodi, juhatavad teeviidad niiduni. Teekond on ligikaudu 3 km pikk. Jalgrattad saab jätta niidu juurde, autod saavad parkida niidust pisut edasi jalgpalli harjutusväljaku juurde.

Meistrite päev

Laupäeval, 12. juulil kell 11-16
Harjumaa Muuseumi õuel

Laupäeval on Harjumaa Muuseumi õuel koos Hea Villa Selts, restauraator Eha Vacht, konservaatorid-restauraatorid Marike Laht ja Anne-Mari Jakobson ning Vahur Puik (MTÜ Eesti Fotopärand, Ajapaik.ee). Õpetatakse villa- ja lõngatöid, pehme mööbli restaureerimist ning erinevast materjalist esemete korrastamist ja hooldamist.

Kell 12 algab kandleansambli Kaval Käsi KONTSERT.

Ajapaiga töötuba algab kell 11 ja lõpeb kell 15 muuseumi raamatukogus.
Ajakava:
11-12    sissejuhatus Ajapaika ja ülepildistamisse, proovipildistamine muuseumi ümbruses, esimeste piltide ülevaatus;
12-14    ülepildistamisringkäik Keilas;
14-15    tehtud fotode ülevaatus ja arutelu.
NB! Pildistamisel osalemiseks on vajalik android-nutiseade või digifotoaparaat.
Ajapaiga ja ülepildistamise kohta saab lugeda Keila Lehe viimasest numbrist artiklis „Ajapaik pakub äratundmis- ja avastamisrõõmu“.  Ajapaik ja vanad fotod: www.ajapaik.ee .

Vanade oskuste päevade läbiviimisel on abiks Keila noored vabatahtlikud. Vabatahtlike koordinaatoriks on Brita Rikkolas Keila Kultuuriklubist.

Mõlemal päeval osalemine on tasuta.

Lae alla vanade oskuste päevade plakat

 Gabe Holmes Jersey

Kommenteerimine on suletud.